Skip to main content

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis prokuratūrai uzrādīt apsūdzības trim Valsts policijas (VP) amatpersonām un četrām privātpersonām par prettiesisku vienam pretendentam izdevīgu noteikumu nodrošināšanu policijas formastērpu iepirkumā, noskaidroja aģentūra LETA.

LETA jau rakstīja, ka šajā lietā iesaistīts toreizējais VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieku Normunds Krapsis, kurš nesen devies izdienas pensijā. Tāpat iesaistīta toreizējā VP Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieces Renāte Fila-Roķe. Viņa patlaban ir Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieka vietniece.

TV3 raidījums "Nekā personīga" iepriekš vēstīja, ka starp aizdomās turētajiem esot arī militārā ekipējuma ražošanas uzņēmuma SIA "SRC Brasa" valdes loceklis Kristiāns Brēdermanis un modes mākslinieks Bruno Birmanis.

IDB šorīt paziņojumā presei vēsta, ka Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai rosināts sākt kriminālvajāšanu pret trim VP amatpersonām, kuras ļaunprātīgi izmantoja dienesta stāvokli, kā arī četrām privātpersonām par minēto amatpersonu pretlikumīgo darbību atbalstīšanu.

IDB uzskata, ka amatpersonas ar privātpersonu atbalstu panāca vienam pretendentam izdevīgu prettiesisku priekšrocību nodrošināšanu Valsts policijas iepirkumā par kopējo summu vairāku miljonu eiro apmērā.

Vienlaikus tika noskaidrots, ka viena no VP amatpersonām pretendentam izpauda ar plānoto iepirkumu saistītas neizpaužamas ziņas, tādējādi gan ierobežojot brīvas konkurences iespējamību iepirkumā, gan kaitējot VP interesēm.

Pret trim amatpersonām rosināts sākt kriminālvajāšanu par dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošanu. Pret vienu no šīm amatpersonām arī rosināts uzrādīt apsūdzību par neizpaužamu ziņu izpaušanu.

LETA jau pagājušajā nedēļā ziņoja, ka citā lietā IDB rosināja kriminālvajāšanu pret Krapsi un vēl vienu toreizējo VP amatpersonu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Šī lieta saistīta ar 2018.gadā organizētu iepirkumu par rokas videoradaru iegādi.

IDB uzskata, ka izsludinot iepirkumu, pirms iepirkuma konkursa izsludināšanas abas minētās policijas amatpersonas, būdamas vadošos amatos, sagatavojušas vienam pretendentam pielāgotu iepirkuma tehnisko specifikāciju.

Turklāt viena no amatpersonām pretendentam izpauda ar plānoto iepirkumu saistītas neizpaužamas ziņas. Šī amatpersona gan nav Krapsis.

Krapsis iepriekš žurnālistiem kategoriski noliedza jebkādu saistību ar, iespējams, pieļautajiem likumpārkāpumiem.

Paziņojums!

Nākamā Latvijas Zvērinātu advokātu padomes sēde 04.10.2022., dokumentu iesniegšanas termiņš - ne vēlāk kā līdz 29.09.2022.

11. Jan 2022
16:00-17:00 LZAP sēde

LZAP sēde attālinātā režīmā